Näyttöhieronnat viikolla 36

Opiskelijat näyttävät taitonsa

tutkintosuoritusten arvioijille 2.9.-5.9.2019! Kyseiselle viikolle varatut opiskelijahieronnat ovat edellisiltä vuosiltakin tuttuja näyttöhierontoja. 

Hoitosi ei eroa suuresti muuten tutusta, laadukkaasta palvelustamme. Varaudu tulemaan hierontaasi ajoissa (n. 10 min), että kerkeät täyttämään asiakaskortin ennen hoidon alkua. Yksi arvioinnin osa-alueista on näes asiakkaan ja opiskelijan kesken tehtävä hoitosuunnitelma (tilannekartoitus, havainnointi -> johtopäätökset, hierontasuunnitelma). Tällä takaamme sinulle yksilöllisen hoidon jokaisella käynnilläsi!

Näytön arvioijat myös kiertävät hoitotiloissa seuraamassa opiskelijoiden toimintaa, mutta he osaavat olla häiritsemättä hierontaasi 😉

Tässä tutkinnon osassa keskitymme tuki- ja liikuntaelinongelmaisen potilaan terveyden ja toimintakyvyn edistämiseen, sekä kansansairauksien ennaltaehkäisemiseen. Jos sinulla on jokin tällainen vaiva, olet erittäin tervetullut näyttöasiakas opiskelijoillemme!

Näyttöhierontojen aikataulut ovat seuraavat:
Tiistaina 3.9. klo 08 – 11, sekä 12 – 15
Keskiviikkona 4.9. klo 08 – 11, sekä 12 – 15
Torstaina 5.9. klo 08 – 10:30.
Perjantaina palvelemme normaalisti klo 08 – 12, nämä ajat eivät ole enää osa tutkintotilannetta.

Siirry ajanvaraukseen klikkaamalla tästä

Oikein tervehdyttävää loppukesää ja tervetuloa hierontaan!

joensuun hierojakoulu opetus lantio ulkona selkä tutkiminen


Tagit:

Viimeisimmät artikkelit