MYOFASKIAALISET TRIGGERPISTEET -KOULUTUS KESÄKUUSSA

Triggereiden toiminnan ymmärtäminen johtaa parhaimmillaan erittäin hyvään apuun asiakkaan vaivan diagnosoinnissa. Koulutus on hoitopainotteinen, ei niinkään keskity yksittäisten pisteiden etsimiseen. Koulutuksessa painotetaan tuki- ja liikuntaelimistön anatomian suoria syy- ja seuraussuhteita sekä keskitytään tutkimisesta tehtävien löydösten ymmärtämiseen. Kokonaisuudessaan kurssitunteja kertyy n. 15.

Triggerpistekoulutus järjestetään kolmen päivän mittaisena koulutuksena Joensuun Hierojakoululla. Kouluttajana toimii naprapaatti Petri Joensalo. Petri Joensalolla on pitkä, lähes 25 vuoden kokemus hoito-, tutkintojen arvioimis- ja opetustyöstä.

Myofasciaalisten triggerpisteiden koulutus 5.6-7.6.2023

Kurssisisältö on seuraavanlainen:

Kurssipäivät klo 10:30 – 15:30

Triggerpisteiden teoria (tausta)
Tutkiminen
Hoitomenetelmät
Alaraajojen ja lantionseudun yleisimmät triggerit
Niskahartiaseudun ja yläraajojen triggerit

Koulutuksen hinta on 300€

Ilmoittautuminen kurssille tapahtuu sähköpostitse. Kurssimaksut on suoritettava tilisiirtona viikkoa ennen kurssiajankohtaa tai käteisellä paikan päällä.

Jos olet kiinnostunut koulutuksesta, ota yhteyttä: petri.joensalo@gmail.com, p. 045 326 3649

Viimeisimmät artikkelit