OONA TOIVONEN – LAHDEN HIEROJAKOULU 2016

Oona on aktiivinen urheilun harrastaja, hän pelaa jääkiekkoa ja pitää monenlaisesta liikkumisesta. Kiinnostus kehon toiminnasta ja urheilun parissa toimimisesta johti Urheiluhierojaksi opiskeluun Lahden Hierojakoulussa.

Oona ei urheilutaustastaan huolimatta koulun alussa tiennyt juurikaan hieromisesta. Hän yllättyikin positiivisesti Lahden Hierojakoulun opetuksesta ja kurssin sisällöstä. Tiukka paketti tietoa ihmisen anatomiasta, vaivoista, syistä ja seurauksista oli mielenkiintoista ja avartavaa.

Oona kiittelee opiskeluajoiltaan hyviä opettajia ja koulun hyvää henkeä. Opiskelu ei ollut pelkkää hiljaa istumista, vaan osallistuvaa ja vuorovaikutteista tekemistä. Asiakashieronnoissa pääsi soveltamaan opittua tietoa. Käytäntö ja teoria tukivat toisiaan.

Oona pitää hierojan ammatista, työ ei usein edes tunnu työltä. Oonalla on ollut ensimmäisten ammatinharjoittavuosiensa aikana lukuisia tyytyväisiä asiakkaita ja hänen taitonsa ovat yhä kehittyneet.


Tagit:

Viimeisimmät artikkelit