MINNA PIISPANEN – LAHDEN HIEROJAKOULU 2017

Minna on taustaltaan Sosiaalialan Ohjaaja ja lähihoitaja, kotoisin Kinnulasta. Tiivistä opiskeluvuotta Minna muistelee hyvällä mielellä. Varsinkin koulun alussa tietoa tuli ja työtä oli paljon. Anatomiaopintojen edetessä ja asiakashierontojen tuoman kokemuksen myötä kokonaiskuva terveydestä, ihmiskehon anatomiasta ja lihasten toiminnasta kuitenkin hahmottui. Minna saikin asiakkailtaan todella hyvää palautetta.

Minna kokee saaneensa koulutuksesta hyvän tietopohjan lihasperäisten ongelmien ratkomiseen. Yhdistettynä Minnan aikaisempaan kokemukseen Koulutetun Hierojan ammattitutkinto antoi hänelle hyvät eväät tulevaisuutta varten.

Uusille Hierojakoulun opiskelijoille Minna antaa neuvoksi avointa mieltä uusien asioiden kohtaamiseen. Hän myös kehottaa olemaan itsekriittinen ja valmis kehittymään. Pieni annos salapoliisimaisuutta tekee hyvää, työssä pääsee ratkomaan terveydellisiä ongelmia ja hoitamaan asiakkaalta joskus jopa vuosia jatkuneet vaivat.


Tagit:

Viimeisimmät artikkelit