Kesä tulee kohisten: oppi syvenee ja palvelu paranee!

Toden totta, motivoitunut opiskelija oppii hieromaan vikkelästi.

Tammikuussa aloittaneet opiskelijat ovat jo työskennelleet lähemmäs kolmatta sataa tuntia asiakaspalvelua, eli käytännön hierontaa. Koulun rehtori, naprapaatti Petri Joensalo kävi lisäksi vastikään kouluttamassa opiskelijoille myofasciaalisten triggerpisteiden erikoiskurssin! Opiskelijat alkavat täten olla hyvässä terässä rentouttavan hieronnan lisäksi erilaisissa kivunhoidon menetelmissä. Urheiluhierontakurssilla opiskelevat ovat opiskelleet myös urheilufysiologian ja valmennuksen peruskurssin. Kevät on todellakin ollut opin täyteinen!

Hyödynnä opiskelijoiden tarjoamat ilta-ajan hieronnat vielä kuluvalla ja tulevalla viikolla (31.5.-8.6.). Maanantaista 13.6. eteenpäin siirrymme kesäaikaan, jolloin opiskelijat palvelevat hieronnan keinoin arkisin klo 9 – 14. 

Ammatinharjoittajat palvelevat tunnetusti ahkerina yrittäjinä sopimuksen mukaan klo 8-20.

Oikein raikasta, aurinkoista ja seikkailun täyteistä kesän odotusta!

Tervetuloa hierontaan,

Joensuun hierojakoulun henkilökunta

Viimeisimmät artikkelit